Blog

Telewizor w salonie - gdzie i na czym postawić?

04.01.2022
Telewizor w salonie - gdzie i na czym postawić?

Salon to serce każdego domu! Jest to także pokój, w którym domownicy spędzają większość swojego wolnego czasu. Nie powinno dziwić więc, że każdy chciałby uczynić swój salon jak najbardziej atrakcyjnym. Jednym z nieodłącznych elementów salonu jest telewizor. W tym wpisie doradzamy, gdzie go umieścić. Zapraszamy do lektury!

Telewizor w salonie: zawieszony na ścianie czy postawiony na szafce

Aranżujesz salon w swoim nowym mieszkaniu, domu? A może planujesz metamorfozę swojego obecnego pokoju dziennego? W obu przypadkach ten wpis jest dla Ciebie! Doradzimy Ci, jak wysoko powiesić telewizor w salonie. Podpowiemy także, gdzie postawić urządzenie, jeśli zdecydujesz się na kupno szafki RTV.

Powiesić czy postawić? Z reguły lepiej powiesić telewizor, jeśli jest on dużych rozmiarów, a salon nie jest zbyt przestronny. Wówczas telewizor zajmie możliwie najmniej miejsca, którego i tak jest niewiele. Komoda RTV to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz uczynić z odbiornika element aranżacji.

Telewizor wiszący na ścianie

Jeśli chcesz, by Twój telewizor wisiał na ścianie, najpierw upewnij się, czy istnieje taka możliwość. Nie każdy telewizor ma wbudowane uchwyty. Być może będziesz mógł/mogła dokupić indywidualnie dobrany uchwyt do wielkości i ciężaru Twojego telewizora. Szafka RTV to także dobry wybór, jeśli oglądasz telewizję sporadycznie. Będziesz mógł/mogła ukryć urządzenie w szafce. 

Wysokość, na jakiej powinien wisieć telewizor w salonie, uzależniona jest od:

  • Wielkości urządzenia,
  • Wielkości pomieszczenia,
  • Odległości osób oglądających.

Aby zapewnić sobie i pozostałym domownikom największy komfort oglądania, telewizor powinien wisieć na wysokości ok. 100-110 cm od podłogi. Na takiej wysokości średnio znajduje się wzrok oglądających. Powinieneś/powinnaś pamiętać także, że im większy telewizor, tym odległość od oglądających powinna być większa.

Gdzie postawić telewizor w salonie?

Jeśli nie planujesz wieszać telewizora na ścianie, możesz postawić go na szafce RTV. Taka szafka pod telewizor to świetne uzupełnienie reszty aranżacji. To również dodatkowe miejsce do przechowywania np. sprzętu elektronicznego. Najlepsze miejsce na telewizor będzie naprzeciwko sofy, foteli — po prostu głównych miejsc siedzących w salonie. Odradzamy ustawiania telewizora naprzeciwko okien, ponieważ w czasie dnia mogą przeszkadzać refleksy na ekranie. Problem rozwiązują także rolety okienne. Nie najlepszym rozwiązaniem jest także wybranie miejsca w pobliżu źródła ciepła: grzejnika lub kominka. Może to negatywnie wpływać na pracę urządzenia, a nawet spowodować jego awarię.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wpisowi wiesz już, jak ustawić telewizor w salonie. Jeśli szukasz szafki RTV, zajrzyj do naszego sklepu z nowoczesnymi meblami! W swojej ofercie mamy także meblościanki, dzięki którym urządzisz efektowny i funkcjonalny salon. Staramy się, by nasze meble były modne i wpasowywały się w różne gusta. Dlatego proponujemy fronty w opcji mat oraz wysoki połysk. Zachęcamy do odwiedzenia naszego internetowego sklepu — Extreme Furniture.