Blog

Wiszące szafki RTV - kiedy warto je wybrać?

27.04.2022
Wiszące szafki RTV - kiedy warto je wybrać?

Wiszące meble to niebanalne rozwiązanie o wielu zaletach praktycznych i estetycznych. Kiedy warto wybrać wiszącą szafkę RTV, komodę lub witrynę? W jakich aranżacjach takie umeblowanie sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy w tym wpisie!

Praktyczne zalety wiszących szafek

Wiszące szafki montuje się na ścianie, nad podłogą. Dzięki temu ich blat może znaleźć się nieco wyżej niż ma to miejsce w przypadku większości standardowych mebli, natomiast przestrzeń pod spodem pozostaje pusta. Jest to o tyle korzystne rozwiązanie, że wygodny dostęp do całej podłogi w pomieszczeniu ułatwia utrzymanie jej w czystości, co przekłada się także na lepszą jakość powietrza we wnętrzu. Co więcej, wiszące meble nie tylko ułatwiają sprzątanie, ale także – w przypadku ogrzewania podłogowego – pozwalają wydajniej wykorzystywać generowane ciepło. Wiszące szafki RTV mają też tę zaletę, że łatwiej jest zestawić je na ścianie razem z wiszącym telewizorem. Przewody łączące urządzenie z dodatkowymi sprzętami nie są dzięki temu aż tak widoczne i cała aranżacja prezentuje się schludniej. 

Estetyczne walory wiszących szafek

To jednak nie koniec zalet takich szafek, bowiem bez zwątpienia mają one także liczne atuty estetyczne. Wiszące szafki RTV, witryny czy komody świetnie sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach, które chcemy optycznie powiększyć. Podobnie jak modele na nóżkach, wiszące meble wprowadzają do aranżacji szczególną lekkość. Dzięki nim wystrój staje się przestronniejszy. Jednocześnie, wiszące komody czy witryny prezentują się też bardzo elegancko. Zwłaszcza modele nowoczesne, z efektownym podświetleniem przeszklonych szafek dodają wystrojowi szyku. 

Wiszące szafki RTV, komody i witryny spotyka się na tyle rzadko, że można bez obaw określić je mianem oryginalnych. Zdecydowanie sprawdzą się one w domach osób, które chcą urządzić swoje wnętrza nowocześnie, lekko i stylowo. Umieszczenie szafki ponad podłogą będzie też idealnym rozwiązaniem w mieszkaniach, w których do sprzątania używa się samojezdnych odkurzaczy - brak nóżek sprawi, że urządzenia swobodnie dotrą do każdego zakamarka podłogi.

Jesteś zainteresowany kupnem wiszących szafek RTV? Zachęcamy do zapoznania się z naszymi produktami! Jeśli szukasz czegoś innego, sprawdź pozostałe pozycje w naszej ofercie!