Blog

Nowoczesne zestawy mebli do salonu

28.03.2022
Nowoczesne zestawy mebli do salonu

Urządzając salon, chcemy, by wyglądał efektownie, a jednocześnie był funkcjonalny. Dlatego zwykle szukamy nowoczesnych i uniwersalnych rozwiązań, które świetnie się sprawdzą zarówno w małych, jak i w dużych pomieszczeniach. Zatem jak powinien wyglądać nowoczesny zestaw mebli do salonu?

Postaw na praktyczną i stylową meblościankę

Nowoczesne meblościanki bardzo różnią się od tych tradycyjnych. Przede wszystkim taka meblościanka zwykle składa się z mebli na wysoki połysk oraz przeszklonych półek z nastrojowym oświetleniem LED. Ponadto nowoczesne zestawy mebli do salonu można zamówić w wielu wersjach kolorystycznych. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się między innymi modele w kolorze białym, czarnym i grafitowym oraz powierzchnie imitujące drewno. Współczesna meblościanka najczęściej składa się z takich elementów jak:

  • szafki RTV
  • półki
  • szafki wiszące
  • witryny

Nowoczesne szafki RTV powinny posiadać ergonomiczne półki oraz miejsce na dodatkowe akcesoria typu książki, płyty czy gry. Wiszące szafki i półki trzeba umiejętnie zamontować, aby można było bezpiecznie umieścić na nich różnego rodzaju przedmioty i dekoracje. Nowoczesne komplety mebli do salonu często składają się również z oryginalnych witryn, cechujących się lekkością i futurystycznym wyglądem. Do takiego zestawu warto dopasować stylową komodę, którą bez problemu ustawimy w innej części pomieszczenia. Takie komody są bardzo funkcjonalne i można w nich przechowywać porcelanę, kieliszki lub inne eleganckie naczynia.

Jak wybrać nowoczesną meblościankę do salonu?

Szukając meblościanki, która spełni wszystkie nasze wymagania, musimy w pierwszej kolejności sprawdzić, ile miejsca możemy przeznaczyć na dany zestaw mebli. To ważne, ponieważ niektóre meblościanki można dowolnie skonfigurować, podczas gdy inne nie zmieszczą się w zbyt małych lub zbyt niskich pomieszczeniach. Ponadto warto się zastanowić, co dokładnie będziemy przechowywać w witrynach czy komodach, oraz jak dużo szafek i półek będziemy potrzebować. Pamiętajmy także, że nowoczesne szafki RTV powinny być idealnie dopasowane do wybranego wcześniej telewizora.

Wymarzony zestaw mebli do salonu musi być także wykonany z dobrej jakości materiałów odpornych na promieniowanie UV czy przypadkowe zabrudzenia oraz zadrapania. Dlatego przed zakupem należy się zorientować, z czego została wyprodukowana interesująca nas meblościanka. Przy czym obecnie najczęściej wykonuje się nowoczesne komplety mebli do salonu z wysokogatunkowej płyty laminowanej, a klienci cenią sobie szczególnie meble wykończone na wysoki połysk. Aranżując wnętrza w nowoczesnym stylu, nie możemy zapomnieć także o przeszklonych półkach i kolorowym podświetleniu LED, które doda całości niepowtarzalnego klimatu.

Pamiętajmy również, że modne wnętrze powinno się charakteryzować prostotą i obecnością geometrycznych kształtów. Nie powinniśmy zatem mieszać ze sobą zbyt wielu kolorów czy też wzorów. Nowoczesne meble do salonu muszą być przede wszystkim praktyczne i wygodne w codziennym użytkowaniu oraz cechować się nienaganną estetyką.