Blog

Jak dobrać szerokość szafki pod telewizor?

09.03.2022
Jak dobrać szerokość szafki pod telewizor?

Telewizor jest obecnie nieodłącznym elementem każdego salonu. Niezwykle popularne jest podwieszanie telewizora na ścianie, lecz w przypadku ekranu stojącego, należy dodatkowo przemyśleć zakup szafki lub komody, która będzie stanowiła odpowiednią podstawę. Jak dobrać szerokość szafki pod telewizor, by zapewnić bezpieczeństwo użytkowania i wkomponować mebel w wystrój salonu?

Bezpieczeństwo i piękny wystrój

Szerokość szafki pod TV powinna być na tyle duża, by zapewnić przestrzeń podstawom telewizora. W przeciwnym razie istnieje ryzyko wywrócenia ekranu. Przeznaczenie mebla nie musi sprowadzać się jedynie do podtrzymywania telewizora, ponieważ może stanowić ozdobę pokoju lub służyć za podstawę dla innych elementów dekoracyjnych. Odpowiednio długa szafka pod TV pozwoli zmieścić zarówno ekran, jak i wazon z kwiatami, ramkę na zdjęcia czy małą rzeźbę dekoracyjną. Świetnym przykładem jest szafka pod TV 200cm. Połączenie długiego mebla z odpowiednimi dekoracjami sprawi, że pomieszczenie nabierze unikalnego charakteru i odejdzie od technologicznej surowości. Sam mebel powinien stanowić element przyjemny dla oka, dlatego warto zdecydować się na nowoczesne szafki RTV, których design idealnie łączy minimalizm, funkcjonalność i interesujący wygląd.

Nie tylko szafki

Szafki są stosunkowo popularnym meblem, który często wykorzystywano jako podstawa dla telewizora. Wynika to z ich solidności oraz gabarytów. Ponadto posiadają wewnętrzną przestrzeń, w której można schować dokumenty czy inne podręczne rzeczy. Jednakże odejście od szafek może stanowić ciekawy eksperyment, gwarantujący podobną funkcjonalność i piękny wygląd. Nowoczesne meblościanki, witryny czy komody mogą także stanowić podstawę dla telewizora.

Wbudowanie ekranu w nowoczesną meblościankę tworzy spójną, niezwykle nowoczesną całość. Co więcej, meblościanka gwarantuje sporo przestrzeni, zarówno na ozdoby, jak i elementy elektroniczne, takie jak dekoder czy konsola do gier. Oprócz tego zawiera często szafy i szufladki, których przeznaczeniem może być przechowywanie różnych przedmiotów, np. gier planszowych. Na meblościance łatwo zamontować nietypowe elementy dekoracyjne, np. taśmy LED. Otoczenie ekranu telewizora kolorowymi światłami będzie gwarantować unikalną ozdobę każdego salonu.

Komody jako alternatywa dla szafek

Komody stają się coraz bardziej popularne z uwagi na swoją unikalną bryłę. Są one stosunkowo niskie, ale wyjątkowo długie i szerokie. Tworzą więc bezpieczną przestrzeń dla podstaw telewizora oraz przedmiotów dekoracyjnych. Ten rodzaj podstawy sprawdzi się szczególnie w przypadku telewizora o dużej przekątnej. Umieszczenie go na niskiej podstawie zapobiega efektowi górowania ekranu nad pomieszczeniem i gwarantuje nowoczesny wygląd. Choć przestrzeń wewnątrz komody nie jest tak duża jak w przypadku szafek, witryn czy meblościanek, to wciąż umożliwia przechowywanie małych przedmiotów. Warto mieć na uwadze, że niska komoda oznacza więcej przestrzeni w górnej części ściany. Możliwe jest więc dobranie półki wiszącej do komody, a co za tym idzie, zyskanie dodatkowej przestrzeni do przechowywania.

Szukasz mebla, na którym mógłby stanąć Twój telewizor? Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego internetowego sklepu!