Blog

Czarne meble na wysoki połysk

09.03.2022
Czarne meble na wysoki połysk

Czerń coraz chętniej zagląda do współczesnych domów. Jest to kolor, który każdemu kojarzy się z niezwykłą elegancją, prostotą oraz harmonią. Któż z nas nie słyszał o słynnej małej czarnej w postaci… sukienki czy aromatycznej kawy. Okazuje się, że ponadczasowa czerń pojawia się również w trendach wnętrzarskich i idealnie łączy się z połyskiem. W skutek tego czarne meble na wysoki połysk są w ostatnich latach najczęstszym wyborem osób urządzających swe mieszkania.

Kilka słów o frontach meblowych

Każdy z nas, chociaż raz w swoim życiu stał przed wyborem mebli, a w tym ich frontów. Na obecnym rynku, ich wybór jest przeogromny, a sektor meblowy serwuje nam do wyboru wiele kolorów, kształtów czy uchwytów. Ważne jest, aby zdecydować się na fronty, które będą pasować do stylu, jaki ma panować w danym wnętrzu. Najpopularniejszymi rodzajami frontów są fronty wykonane z drewna bądź płyt drewnopodobnych, które mogą zostać wykończone przy pomocy lakieru, folii, patynowania bądź forniru. Jednakże ostatecznie, zawsze wybór frontów sprowadza się do tego, czy mają być na wysoki połysk, matowe czy półmatowe.

Wysoki połysk kwintesencją elegancji

Meble na wysoki połysk wielokrotnie znajdują swoje miejsce w kuchni, salonie oraz sypialni, w których panuje styl nowoczesny bądź glamour. Są one również fundamentami stylu skandynawskiego, który charakteryzuje się harmonią, prostotą i minimalizmem. Czarne, lśniące witryny oraz komody są więc wybierane przez osoby, które chcą w swym mieszkaniu uzyskać efekt jednolitości. Jednym z mitów, który krąży na temat mebli z wysokim połyskiem, jest ich niepraktyczność. Okazuje się, iż nowoczesne meblościanki są łatwe w utrzymaniu czystości, a ich dodatki w postaci ukrytych schowków oraz szuflad, pozwalają na zaoszczędzenie sporej przestrzeni, co staje się istotnym faktem w małych mieszkaniach.

Zwróć uwagę na kilka szczegółów

Decydując się na zakup czarnych mebli na wysoki połysk, warto zwrócić swoją uwagę na kilka istotnych aspektów.  Aby podkreślić piękną taflę frontów szafek, powinno się wziąć pod uwagę resztę aranżacji w pomieszczeniu, w tym szczególnie oświetlenie. Najpiękniej prezentują się one w naturalnym świetle. W przypadku jego braku należy zdecydować się na odpowiednią barwę żarówek, tak by była, jak najbardziej zbliżona do naturalnych promieni słońca. Istotne znaczenie ma również późniejszy wybór płytek bądź paneli. Zakup mebli na wysoki połysk do salonu powinien być rzetelnie przemyślany, tak by koncepcja całego mieszkania i rozkładu reszty pomieszczeń, była spójna. Niekiedy warto skorzystać z porad doświadczonych pracowników sklepów meblowych bądź projektanta wnętrz.

Zalety mebli na wysoki połysk

Czarne meble na wysoki połysk to gwarancja uzyskania efektu gładkiej i błyszczącej powierzchni szafek. Najważniejszą zaletą tych mebli jest ich elegancki, wręcz luksusowy wygląd. Ponadto pięknie odbijają one światło, nierzadko powiększając małe pomieszczenia. I tak np. nowoczesne szafki RTV potęgują uczucie czystości, wprowadzając do salonu ład i porządek.