Blog

Nowoczesne meble na wysoki połysk do salonu - jakie wybrać?

27.01.2022
Nowoczesne meble na wysoki połysk do salonu - jakie wybrać?

Aranżacja pokoju dziennego to niezwykle twardy orzech do zgryzienia. Pomieszczenie to jest bowiem jednym z najbardziej reprezentacyjnych w całym domu. To w nim spędzamy czas wolny i przyjmujemy swoich gości, a zatem musi ono łączyć funkcjonalność z bardzo estetycznym wyglądem. Dla wielu osób największą bolączką są meble do salonu. Kiedy sprawdzą się w nim te wykończone na wysoki połysk?

Zalety mebli na wysoki połysk - kiedy takie fronty są dobrym rozwiązaniem?

Nowoczesne meble do salonu na wysoki połysk cieszą się dzisiaj dużą popularnością. Wynika ona przede wszystkim ze współczesnej mody na wnętrza eleganckie i przepełnione światłem. Błyszczące, gładkie fronty bardzo dobrze odbijają bowiem światło, dając efekt luksusowego wykończenia i przestronności. Nowoczesne meblościanki wykończone w połysku dobrze sprawdzają się nie tylko w dużych pomieszczeniach, ale również w niewielkich pokojach dziennych, zwłaszcza jeśli mają przy tym jasny kolor. Biel czy szarość optycznie powiększają przestrzeń, a lśniąca tafla potęguje ten efekt.

Jakie meble na wysoki połysk wybrać do salonu?

Wybierając meble na wysoki połysk do salonu, mamy przed sobą dwie opcje: gotową zabudowę ściany, czyli meblościankę oraz pojedyncze, osobne elementy jednego kompletu, w skład którego mogą wchodzić witryny, komody, szafki RTV, a także stoliki kawowe, ławy czy nawet szafy. Pierwsze rozwiązanie ma jedną podstawową zaletę - pozwala uniknąć błędów aranżacyjnych i dobrze zagospodarowuje całą dostępną przestrzeń ściany. Dzisiejsze meblościanki nie przypominają przy tym dawnych ciężkich brył. Potrafią nadawać wystrojowi lekkość i szyk, a przy okazji tworzą mnóstwo miejsca do estetycznego przechowywania. Z kolei pojedyncze meble dają nam większą swobodę aranżacyjną. Przykładowo, nowoczesne szafki RTV w połysku bywają jedynymi meblami do przechowywania w całym, minimalistycznym salonie. Wystarczy zestawić je z sofą i stolikiem, aby stworzyć bardzo funkcjonalny kącik wypoczynkowy w swoim pokoju dziennym. Wiele osób nie wyobraża sobie jednak salonu bez eleganckiej witryny czy komody, na której można ustawiać wazony z kwiatami i inne bibeloty. Nowoczesne witryny poza efektownymi, błyszczącymi frontami nierzadko posiadają także zjawiskowe podświetlenie przeszklonych szafek, dzięki czemu lepiej reprezentują swoją zawartość, a nawet pełnią rolę klimatycznego oświetlenia.

Meble na wysoki połysk z gładkimi frontami to bardzo dobre rozwiązanie w nowoczesnym salonie. Takie bryły łączą surowy minimalizm z elegancją w stylu glamour, dając nam idealnie zbilansowane zestawienie.